„Împreună cu Preşedintele Zelenski am semnat Declaraţia comună cu privire la integrarea euroatlantică a Ucrainei”

HomePolitică

„Împreună cu Preşedintele Zelenski am semnat Declaraţia comună cu privire la integrarea euroatlantică a Ucrainei”

Preşedintele Klaus Iohannis a precizat joi că a discutat, la Summitul Comunităţii Politice Europene, cu preşedintele Ucrainei, Volodimir Zelens

Fostul director al Complexului Caraiman din Sectorul 1 a fost trimisă în judecată
Evaluarea Națională se încheie cu 492 medii 10. Crește numărul elevilor sub media 5, la 23,8%
Marcel Ciolacu a mers cu ambasadorul SUA să-și ia viză pentru America / „Mă bucur să văd cum premierul își reînnoiește viza”

Preşedintele Klaus Iohannis a precizat joi că a discutat, la Summitul Comunităţii Politice Europene, cu preşedintele Ucrainei, Volodimir Zelenski, despre dezvoltarea dialogului bilateral şi promovarea proiectelor comune şi a semnat Declaraţia comună cu privire la integrarea euroatlantică a Ucrainei.

„Am discutat astăzi, la Summitul Comunităţii Politice Europene, cu Preşedintele Ucrainei, Volodimir Zelenski, despre dezvoltarea dialogului nostru bilateral şi promovarea diferitelor proiecte comune. Împreună cu Preşedintele Zelenski am semnat Declaraţia comună cu privire la integrarea euroatlantică a Ucrainei”, a scris preşedintele Iohannis pe pagina de Facebook.

Klaus Iohannis a dat asigurări că România îşi va continua sprijinul multidimensional şi va susţine Ucraina atât timp cât va fi necesar, inclusiv în efortul de reconstrucţie şi redresare post-conflict, în vederea asigurării unui stat stabil, sigur şi rezilient.

„Rămânem uniţi…

Citeşte mai mult

Comentarii

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0