Gică Popescu, criză de nervi după ce a auzit discursul lui Edi

HomeSport

Revenire importantă la FCSB chiar înaintea meciului cu CSKA 1948 Sofia!
Primul fotbalist de top pe care îl pierde Dan Petrescu! Antrenorul a anunțat despărțirea de titular
Marcel Răducanu n-are milă de jucătorii naționalei României după remiza cu Israel. „Cu Kosovo să nu se antreneze, să meargă să se roage!”

Gică Popescu, fostul mare fotbalist al României, a răbufnit la adresa selecționerului Edi Iordănescu, după remiza cu Elveția.

Gică Popescu, criză de nervi după ce a auzit discursul selecționerului Edi Iordănescu de la finalul meciului Elveția – România

Meciul dintre Elveția și România s-a jucat luni seară, în cadrul rundei a patra a preliminariilor pentru EURO 2024, pe Stadionul „Swissporarena” din Lucerna, și s-a încheiat la egalitate, scor 2-2, după golurile marcate de către Zeki Amdouni, în minutele 28, respectiv 41 și, pentru tricolori, Valentin Mihăilă, în minutele 89 și 90+2.

După această partidă, selecționerul Edi Iordănescu a vorbit despre grup, despre unitate și despre faptul că România este pe drumul cel bun. Aceste declarații l-au deranjat teribil pe Gică Popescu. Președintele de la Farul Constanța l-a criticat dur pe selecționer și l-a dat exemplu pe tatăl său, Anghel Iordănescu,…