Ciolacu îl felicită pe Jens Stoltenberg, pentru prelungirea mandatului la șefia NATO

HomePolitică

Ciolacu îl felicită pe Jens Stoltenberg, pentru prelungirea mandatului la șefia NATO

Premierul, Marcel Ciolacu, i-a transmis felicitări secretatului general al NATO, Jens Stoltenberg,  pentru prelungirea mandatului cu încă un an

Printre ei, un bărbat din Bihor condamnat la 8 ani de închisoare pentru un jaf din 2015
DOCUMENT. „Ordonanța trenuleț”, publicată în Monitorul Oficial
Luminița Odobescu: Toți cei 260 de cetățeni care au cerut evacuarea se află pe liste cu aprobările necesare

Premierul, Marcel Ciolacu, i-a transmis felicitări secretatului general al NATO, Jens Stoltenberg,  pentru prelungirea mandatului cu încă un an al conducerea Alianței.

Ciolacu a scris pe Twitter că „România va lucra îndeaproape cu el, cu NATO și cu aliații săi, în consolidarea Flancului estic, consolidarea Alianței și menținerea unității și rezistenței noastre”. 

Alianța militară a celor 31 de națiuni a decis marți că Jens Stoltenberg va continua în funcția de secretar general încă un an. Stoltenberg a scris pe Twitter că este onorat de decizie.

 „Legătura transatlantică dintre Europa și…

Citeşte mai mult

Comentarii

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0