Vrem guvernarea, nu oscioare aruncate

HomePolitică

Vrem guvernarea, nu oscioare aruncate

George Simion a precizat, într-o pos

Nu există nicio solicitare din partea preşedintelui pentru atribuirea unei locuinţe de protocol
Klaus Iohannis, la Blaj: Iubirea aproapelui, solidaritatea și armonia socială sunt tezaurul nostru prețios
Alianțe punctuale în județe unde este puternic USR

George Simion a precizat, într-o postare video de pe contul de social media, că nu are intenția de a guverna „nici cu PSD, nici cu PNL”. Liderul partidului AUR a susținut, în cadrul unei întâlniri cu alți membri ai facțiunii politică, că va fi mereu o „bătălie pentru România”. De altfel, el mai precizează că statul român ar avea capacitatea de a „produce energie pentru jumătate din Europa”. „Vrem guvernarea, nu oscioare aruncate”, a scris liderul AUR.

„Eu nu-mi doresc să guvernez nici cu PSD, nici cu PNL, dacă mă întrebați pe mine. Am venit să vă întreb pe voi ce vă zice lumea….

Citeşte mai mult

Comentarii

WORDPRESS: 0
DISQUS: