Vrem guvernarea, nu oscioare aruncate

HomePolitică

Vrem guvernarea, nu oscioare aruncate

George Simion a precizat, într-o pos

Palatul Victoria va fi iluminat în verde, culoare simbol a Zilei Mondiale a Sănătății Mintale
Nu trebuia dată cu toporul în contextul unui război la frontieră
Sorin Ilieșiu cere liderilor PNL să se delimiteze de declarațiile lui Alexandru Muraru, după acuzele adresate ambasadorului Israelului în România

George Simion a precizat, într-o postare video de pe contul de social media, că nu are intenția de a guverna „nici cu PSD, nici cu PNL”. Liderul partidului AUR a susținut, în cadrul unei întâlniri cu alți membri ai facțiunii politică, că va fi mereu o „bătălie pentru România”. De altfel, el mai precizează că statul român ar avea capacitatea de a „produce energie pentru jumătate din Europa”. „Vrem guvernarea, nu oscioare aruncate”, a scris liderul AUR.

„Eu nu-mi doresc să guvernez nici cu PSD, nici cu PNL, dacă mă întrebați pe mine. Am venit să vă întreb pe voi ce vă zice lumea….

Citeşte mai mult

Comentarii

WORDPRESS: 0
DISQUS: