Viceprimarul USR de București a demisionat din funcție

HomePolitică

Viceprimarul USR de București a demisionat din funcție

Viceprimarul USR de București, Horia Tomescu, a demisionat după scandalul de la spitalele primăriei. Tomescu a anunțat demisia într-o postare

EXCLUSIV | Cum rezolvă Guvernul Ciolacu dezechilibrele generate în perioada Orban
PSD, proiect de eliminare a pensiilor speciale ale parlamentarilor!
Guvernul a adoptat creșterile salariale pentru personalul din învătâmânt / Majorările au fost convenite cu sindicatele / Care este grila

Viceprimarul USR de București, Horia Tomescu, a demisionat după scandalul de la spitalele primăriei. Tomescu a anunțat demisia într-o postare pe Facebook, precizând că a pus punct ”celei mai importante perioade din cariera politică.”

Astăzi este ziua în care am pus punct celei mai importante perioade din cariera mea politică, cea de viceprimar USR al Capitalei. Motivele sunt unele personale pentru că după cum bine știți, la finalul fiecărei zile ne gândim la sănătatea și binele nostru dar și a celor dragi. A fost o perioadă plină de provocări, de învățături, de multe ore peste program dar și de împliniri și realizări.

Mulțumesc colegilor pentru susținere și încredere și mulțumesc bucureștenilor pentru acești ani, în care am colaborat pentru dezvoltarea Bucureștiului, asigurându-i că rămân alături de ei, ca simplu cetățean care iubește acest oraș. USR va rămâne mereu partidul născut din speranța unei societăți…

Citeşte mai mult

Comentarii

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0