Sute de britanici au ieșit în stradă pentru revenirea Regatului Unit în UNIUNEA EUROPEANĂ, la cinci ani de la Brexit

HomeExterne

Sute de britanici au ieșit în stradă pentru revenirea Regatului Unit în UNIUNEA EUROPEANĂ, la cinci ani de la Brexit

Sute de cetățeni britanici au luat cu asalt străzile Londrei, într-un manifest pentru revenirea Regatului Unit în Uniunea Europeană, la cinci a

Autoritățile din Milano vor să INTERZICĂ vânzarea de mâncare la pachet, inclusiv pizza și înghețată, după miezul nopții. Care este motivul
Liderul opoziţiei din Coreea de Sud, înjunghiat în timpul unei conferințe
Kanye West a cântat la un concert susținut la Istanbul cu 118.000 spectatori. Rapperul, interzis în alte țări din cauza comentariilor antisemite

Sute de cetățeni britanici au luat cu asalt străzile Londrei, într-un manifest pentru revenirea Regatului Unit în Uniunea Europeană, la cinci ani de la Brexit. Manifestul a avut loc în contextul în care premierul Keir Starmer țintește spre o consolidare a relațiilor cu Ursula von der Leyen și, implicit, cu UE. 

Britanicii au ieșit pe străzile Londrei pentru a cere întoarcerea Regatului Unit în interiorul Uniunii Europene (UE), la aproape cinci ani de la Brexit. Cetățenii din Marea Britanie se așteaptă ca noul premier al partidului laburist, Keir Starmer, să construiască relații mai apropiate cu Uniunea Europeană și cu președintele Comisiei Europene, Ursula von der Leyen.

O mulțime de englezi îmbrăcați în culorile Uniunii Europene, albastru și galben, s-au adunat Parliament Square, într-o celebrare publică. În centrul Londrei a răsunat imnul european, ”Oda bucuriei” a lui Beethoven. Cetățenii au avut pancarte în care militau pentru…

Citeşte mai mult

Comentarii

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0