Spania o învinge pe Croația la loviturile de departajare și câștigă Liga Națiunilor!

HomeSport

Meciul dintre Croația și Spania s-a disputat duminică seară, pe Stadionul De Kuip din Rotterdam, în cadrul finalei Ligii

Kosovo cere măsuri drastice împotriva României! Merge la UEFA și TAS după incidentele de pe Arena Națională. „FFK a adunat declarații, materiale și fotografii, care fac acum parte din dosar!”
Jucătorii de la FC Botoșani, dărâmați după înfrângerea cu U Cluj
Gigi Becali şi Adrian Mititelu negociază pentru atacantul italian

Meciul dintre Croația și Spania s-a disputat duminică seară, pe Stadionul De Kuip din Rotterdam, în cadrul finalei Ligii Națiunilor și i-a ținut în suspans pe spectatori și telespectatori, pentru că a fost decis la loviturile de departajare, după 0-0 în cele 120 de minute regulamentare.

Timp de 120 de minute, cele două echipe s-au anulat reciproc, nu au reușit să finalizeze și să intre în avantaj, astfel că meciul a ajuns la loviturile de departajare, unde Spania s-a impus cu scorul de 5-4.

Pentru iberici au marcat Joselu, Rodri, Merino, Asensio și Carvajal, iar Laporte a trimis în bara transversală.

De cealaltă parte, Vlasic, Brozovic, Modric și Perisic au transformat loviturile de departajare, dar portarul spaniol le-a apărat execuțiile lui Majer, respectiv Petkovic.

Astfel, Spania a câștigat cea de-a treia ediție a Ligii…