Spania o învinge pe Croația la loviturile de departajare și câștigă Liga Națiunilor!

HomeSport

Meciul dintre Croația și Spania s-a disputat duminică seară, pe Stadionul De Kuip din Rotterdam, în cadrul finalei Ligii

Mesajul la care s-a gândit galeria Farului pentru meciul cu Sheriff
Andrei Cionca, noul acționar de la Dinamo, veste uriașă pentru suflarea dinamovistă după victoria cu FC Botoșani. „Vor mai veni și alți oameni de afaceri!” | VIDEO
ITIA face un nou anunț care întristează lumea tenisului!

Meciul dintre Croația și Spania s-a disputat duminică seară, pe Stadionul De Kuip din Rotterdam, în cadrul finalei Ligii Națiunilor și i-a ținut în suspans pe spectatori și telespectatori, pentru că a fost decis la loviturile de departajare, după 0-0 în cele 120 de minute regulamentare.

Timp de 120 de minute, cele două echipe s-au anulat reciproc, nu au reușit să finalizeze și să intre în avantaj, astfel că meciul a ajuns la loviturile de departajare, unde Spania s-a impus cu scorul de 5-4.

Pentru iberici au marcat Joselu, Rodri, Merino, Asensio și Carvajal, iar Laporte a trimis în bara transversală.

De cealaltă parte, Vlasic, Brozovic, Modric și Perisic au transformat loviturile de departajare, dar portarul spaniol le-a apărat execuțiile lui Majer, respectiv Petkovic.

Astfel, Spania a câștigat cea de-a treia ediție a Ligii…