O mamă și fiul său AU MURIT după ce au căzut de pe un feribot, în Marea Baltică

HomeExterne

O mamă și fiul său AU MURIT după ce au căzut de pe un feribot, în Marea Baltică

O mamă și fiul său de 7 ani au murit după ce au căzut de pe un feribot care călătorea din Suedia spre Polonia, au precizat autoritățile, citate

România va fi printre cele mai AFECTATE țări de un noul val de căldură
Scandal într-o familie din Italia, după ce o văduvă de 95 de ani a lăsat toată averea ei de milioane de euro unei badante. Cazul a ajuns în tribunal
Bilanț vot diaspora. Peste 420.000 de alegători au votat până duminică, la ora 10:00

O mamă și fiul său de 7 ani au murit după ce au căzut de pe un feribot care călătorea din Suedia spre Polonia, au precizat autoritățile, citate de Sky News.

Mama, cetățean polonez, a sărit peste bord în încercarea de a-și salva copilul, după ce acesta a căzut de pe vas în apele înghețate al Mării Baltice.

Băiatul ar fi căzut de la o înălțime de aproximativ 20 de metri, potrivit purtătorului de cuvânt al Administrației Maritime Suedeze, Jonas Franzen, citat de Digi 24.

Navele NATO au fost mobilizate în operațiunea de salvare, în cadrul căreia cei doi au fost extrași din apă cu ajutorul unui elicopter. Ei au fost transportați la un spital din Suedia, dar nu au mai putut fi salvați, au declarat autoritățile.

Moartea mamei și a fiului, care nu au fost încă identificați, a fost confirmată anterior de poliția poloneză.

Autoritățile au deschis o anchetă, au anunțat – vineri – procurorii suedezi, însă, cu toate acestea, nu a…

Citeşte mai mult

Comentarii

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0