Liberalii din Sectorul 3 au început o acțiune de monitorizare a celor 11 hectare de teren retrocedate din Parcul IOR

HomePolitică

Liberalii din Sectorul 3 au început o acțiune de monitorizare a celor 11 hectare de teren retrocedate din Parcul IOR

În contextul în care, pe zona retrocedată a Parcului IOR au avut loc, recent, două incendii la interval de doar câteva zile, voluntarii campani

„Noaptea, ca hoții /Conduce țara prin OUG, așa cum în starea de urgență țara era condusă prin ordonanțe militare”
Miruță susține că decizia de a lua armament de miliarde de la Rheinmetall a luat-o șeful Cancelariei lui Bolojan. Jurca nu are nicio pregătire în domeniul militar
Elena Lasconi nu îl iartă pe Cătălin Drulă. Atac dur la liderul USR

În contextul în care, pe zona retrocedată a Parcului IOR au avut loc, recent, două incendii la interval de doar câteva zile, voluntarii campaniei Luptăm pentru Parcul IOR, alături de PNL Sector 3 au decis ca începând de sâmbătă, 29 iulie să monitorizeze zona aferentă celor 11 hectare retrocedate, pentru a încerca să evite o nouă tragedie.

“A trecut mai bine de o lună de când am cerut Primăriei Generale exproprierea pentru cele 11 hectare retrocedate din Parcul IOR. Am avertizat că aceasta este singura soluție, dar responsabilii au ales să ignore problema. În schimb, în tot acest timp s-au produs două incendii, la interval de doar câteva zile.

Ce așteptăm oare? Vorbim totuși de două incendii în inima Bucureștiului. Într-o zonă în care circulă oameni, în care trec copii. Este totuși de neconceput ca două incendii să apară la intervale de câteva zile, cu toate riscurile pentru cei care trăiesc în zonă. Hai să facem ce trebuie…

Citeşte mai mult

Comentarii

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0