Keir Starmer susține că Brexit-ul a sărăcit Marea Britanie și a provocat o creștere a migrației ilegale. Premierul insistă că nu va renunța la funcție

HomeExterne

Keir Starmer susține că Brexit-ul a sărăcit Marea Britanie și a provocat o creștere a migrației ilegale. Premierul insistă că nu va renunța la funcție

Prim-ministrul britanic Keir Starmer

Fondul UE de relansare este afectat de BIROCRAȚIE /O asociație de lobby cere implicarea directă a Bruxellesului în proiecte majore de infrastructură
Tensiune la cote maxime în Iran. Teheranul amenință că va răspunde în cazul unui atac al SUA
Avertismentul FRANȚEI după ce Ursula von der Leyen a finalizat negocierile UE-Mercosur /„Nu este încheierea cazului”

Prim-ministrul britanic Keir Starmer, a afirmat, luni, în cadrul unui discurs, că rivalul său, Nigel Farage, liderul Partidului Reform UK, a promis că Brexit-ul va face țara mai puternică și mai bogată, că vor fi mai mulți bani pentru Serviciul Național de Sănătate (NHS) și că imigrația va scădea, dar „totul s-a dovedit a fi fals”.

„El nu își asumă nicio responsabilitate. Nu se întoarce acum în fața poporului spunând: «A fost un lucru bun, cu toții ați avut de câștigat»”.

„Va vorbi despre aproape orice altceva, în afară de consecințele singurei realizări pe care a adus-o țării,…

Citeşte mai mult

Comentarii

WORDPRESS: 0
DISQUS: