Ilie Dumitrescu a putut să joace doar 15 minute în meciul Generația de Aur

HomeSport

Ilie Dumitrescu a putut să joace doar 15 minute în meciul Generația de Aur

Fostul atacant Ilie Dumitrescu a ieșit în minutul 15 al meciului Generația de Aur – Restul Lumii 3-2, dar a rămas uluit de un coleg de-al lu

România ar putea avea încă un jucător în Premier League! Mijlocașul român e dorit în Anglia, după EURO 2024
Nota lui Radu Drăgușin după ce englezii l-au făcut praf pentru prestația din Tottenham – Atletico: „Ca un deget amorțit”
Imagini fabuloase cu Mircea Lucescu. Ce primire i-au făcut românii în inima Munchenului

Fostul atacant Ilie Dumitrescu a ieșit în minutul 15 al meciului Generația de Aur – Restul Lumii 3-2, dar a rămas uluit de un coleg de-al lui.

Ilie Dumitrescu a recunoscut, la finalul partidei Generația de Aur – Restul Lumii 3-2, că Gică Hagi este cel mai bun fotbalist român din istorie.

Ilie Dumitrescu nu are niciun dubiu că Hagi este cel mai bun fotbalist român din istorie

Generația de Aur a învins echipa Restului Lumii, în meciul de adio, cu 3-2, la 30 de ani de la performanța senzațională obținută la Campionatul Mondial din Statele Unite, calificarea în sferturile de finală.

În partida de pe Arena Națională, golurile „tricolorilor” au fost marcate de Basarab Panduru, Gică Hagi din penalty și Costel Gâlcă. Pentru echipa Restului Lumii au înscris brazilianul Rivaldo și fostul internațional macedonean Goran…

Citeşte mai mult

Comentarii

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0