Gândul a stat de vorba cu „protestatarul în chiloți”, prezent la Davos. Povestește, în exclusivitate, cum a ajuns acolo și ce a văzut. Bădiță aduce și critici delegației României

HomePolitică

Gândul a stat de vorba cu „protestatarul în chiloți”, prezent la Davos. Povestește, în exclusivitate, cum a ajuns acolo și ce a văzut. Bădiță aduce și critici delegației României

Activistul Florin Bădiță a vorbit, în exclusivitate pentru Gândul

BREAKING NEWS | Rușii au atacat din nou la granița României. Bombardamentele au lovit vama Orlivka, lângă Isaccea
Marcel Ciolacu s-a înțeles cu băncile / Comisioanele nu vor fi majorate
Ministrul Finanțelor acoperă gaura de la buget cu „disciplina financiară”. Boloș anunță economii la buget de 2,5 mld. lei din reorganizări

Activistul Florin Bădiță a vorbit, în exclusivitate pentru Gândul, despre experiența sa la Davos. Acesta nu a făcut parte din delegația oficială, dar s-a arătat dezamăgit de faptul că țara noastră a fost reprezentată, la nivel oficial, de numai cinci persoane. „Este absurd de puțin”, ne-a declarat acesta, în contextul în care nici președintele României, Nicușor Dan, nu a dorit să participe la evenimentul de nivel înalt.

Florin Bădiță, fondatorul organizației Corupția Ucide, a criticat modul în care România a fost reprezentată la Forumul Mondial de la Davos, în plan oficial. Pe lângă absența președintelui Nicușor Dan, delegația țării noastre a inclus doar cinci persoane. „Cinci delegați din cei 3000 este nimic„, a subliniat Bădiță.

„Cinci delegați din cei 3000 oficiali e nimic. Mi se pare absurd de puțin . Ar trebui să avem mai mulți, din mai…

Citeşte mai mult

Comentarii

WORDPRESS: 0
DISQUS: