E cap de linie. Mi-am făcut o fundație

HomePolitică

E cap de linie. Mi-am făcut o fundație

Fostul președinte Traian Băsescu a declarat, marți seară, la Digi24, că nu va mai candida pentru un al doilea mandat de europarlamentar, spunân

Cristian Popescu Piedone se DEZICE de partidul lui Dan Voiculescu / Va anunța că NU candidează din partea PUSL
Socrii premierului Scoției au scăpat din „coșmarul viu” din Gaza / Humza Yousaf face apel la eliberarea ostaticilor
De ce Nicușor Dan este o voce a normalității în politica românească

Fostul președinte Traian Băsescu a declarat, marți seară, la Digi24, că nu va mai candida pentru un al doilea mandat de europarlamentar, spunând că pentru el „e cap de linie” în politică.

Întrebat dacă la alegerile europarlamentare din luna iunie va candida pentru un nou mandat de europarlamentar, Băsescu (72 de ani) a spus că nu și că pentru el „este cap de linie” în politică.

De asemenea, Traian Băsescu a spus că și-a înființat o fundație, prin care duce liceeni la Bruxelles, în vizită la Parlamentul European.

„Mi-a înregistrat o fundație. Am dus elevi de liceu la Bruxelles să vadă Parlamentul European. Chiar acum am 60 de copii de la școli private și de stat care vor merge săptămâna viitoare la Bruxelles”, a afirmat Traian Băsescu.

Cu două mandate de președinte la activ, în mai 2019, Traian Băsescu a fost ales europarlamentar pe lista PMP.

Băsescu: Stagiul militar obligatoriu ar trebui reintrodus în România

Stagiul…

Citeşte mai mult

Comentarii

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0