Avem o româncă în săptămâna a doua la Roland Garros!

HomeSport

Avem o româncă în săptămâna a doua la Roland Garros!

Gabriela Ruse rămâne singura speranță pentru România la Roland Garros 2023, sportiva noastră calificându-se în optimile

Răzvan Raț este invitat la „EXCLUSIV RAPID” marți, 21 mai, de la ora 21.00
Adrian Mutu, verdict categoric despre venirea lui Gică Hagi ca selecționer al României
Avocatul Howard Jacobs o apără cu dinții pe Simona Halep!

Gabriela Ruse rămâne singura speranță pentru România la Roland Garros 2023, sportiva noastră calificându-se în optimile probei de dublu alături de Marta Kostyuk (Ucraina).

Gabriela Ruse / Marta Kostyuk a devenit o echipă bine sudată, reușind un nou rezultat important! Românca și ucraineanca le-au învins în turul secund la Roland Garros pe Kirsten Flipkens (Belgia) și Shelby Rogers (SUA) cu scorul de 3-6, 6-4, 6-3.

Avem o româncă în săptămâna a doua la Roland Garros! Gabriela Ruse, calificare în optimile de finală ale probei de dublu alături de Marta Kostyuk

Semifinaliste în acest an la Australian Open, Gabriela Ruse și Marta Kostyuk își continuă aventura la Roland Garros! Cele două s-au calificat sâmbătă în optimile de finală, revenind frumos în fața lui Kirsten Flipkens și Shelby Rogers.

După ce belgianca și americanca și-au adjudecat primul set, Gabi și Marta și-au ridicat nivelul de joc, dictând ritmul…

Citeşte mai mult

Comentarii

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0