„Ăștia sunt extrem de civilizați”

HomePolitică

„Ăștia sunt extrem de civilizați”

Diana Șoșoacă se află în Rusia, la M

Vești grozave pentru aprofundarea securității în regiune
„Facem tot ce ne-am asumat pentru a ajuta copiii să meargă la școală”
”Nu putem acoperi datoria pe care o avem punând toată presiunea pe micii antreprenori, pe firmele care aduc plus valoare”

Diana Șoșoacă se află în Rusia, la Moscova, iar europarlamentara a intrat într-un live în care a adus laude statului rus și a vorbit despre libertate, piața liberă și investiții. Ea a relevat că Rusia este o țară „liberă” și că oamenii „sunt extrem de civilizați”.  

Diana Șoșoacă a transmis un live din Piața Roșie, la Moscova, unde a elogiat Rusia pentru eficiență, investiții și dezvoltare. Europarlamentara a descris țara drept un model de ordine și libertate, spunând că oamenii „sunt extrem de civilizați”. Transmisiunea a fost realizată pe Facebook, platformă interzisă în Rusia și al cărei proprietar, Meta, este declarat „organizație extremistă” de autoritățile ruse.

Diana Șoșoacă, laude de la Moscova

„Uitați-vă și voi ce frumos e. Uitați-vă câtă lume e. Și nu este mizerie pe jos. Ăștia sunt…

Citeşte mai mult

Comentarii

WORDPRESS: 0
DISQUS: