A murit vicepreședintele SAMSUNG Electronics. Lucra în companie din 1988

HomeExterne

A murit vicepreședintele SAMSUNG Electronics. Lucra în companie din 1988

Vicepreședintele Samsung Electronics, Han Jong-Hee, a murit, marți, 25 martie, din cauza unui stop cardiac, a anunțat

Elon Musk evocă „Dosarele Epstein”, sursă de nesfârșite speculații și conspirații, pentru a-l ataca pe Trump
”Baza navală Novorossiysk, punct-cheie în campania de iarnă a Rusiei împotriva Ucrainei”
China construiește o linie ferată subacvatică de mare viteză

Vicepreședintele Samsung Electronics, Han Jong-Hee, a murit, marți, 25 martie, din cauza unui stop cardiac, a anunțat un purtător de cuvânt al companiei din Coreea de Sud.

Han avea 63 de ani.

Angajat la Samsung din 1988

Născut în 1962, Han a supravegheat divizia de electronice de larg consum și dispozitive mobile a Samsung din 2022, potrivit companiei. El a fost numit vicepreședinte și co-CEO Samsung Electronics acum trei ani. Celălalt co-CEO, Jun Young-Hyun, conduce afacerea cu semiconductori.

Într-un mesaj intern văzut de CNN, Samsung i-a adus un omagiu lui Han, spunând că și-a dedicat mai mult de 37 de ani din viață pentru a conduce afacerea Samsung cu televizoare. În calitate de șef al afacerilor cu electronice și electrocasnice, el a contribuit la creșterea companiei pe fondul unui „mediu de afaceri provocator”. „Cele mai profunde condoleanțe pentru familia sa și de cei dragi în această perioadă dificilă”,…

Citeşte mai mult

Comentarii

WORDPRESS: 0
DISQUS: