Vrem guvernarea, nu oscioare aruncate

HomePolitică

Vrem guvernarea, nu oscioare aruncate

George Simion a precizat, într-o pos

Comasarea ministerelor și curățenia în organigramele Guvernului sunt cheia reducerii deficitului bugetar, susține Radu Oprea, ministrul Economiei
„Sărbătoarea Naşterii Domnului este despre dăruire, speranţă, pace şi lumină”
Costurile la factură pot fi reduse cu 50-60% într-un singur mandat

George Simion a precizat, într-o postare video de pe contul de social media, că nu are intenția de a guverna „nici cu PSD, nici cu PNL”. Liderul partidului AUR a susținut, în cadrul unei întâlniri cu alți membri ai facțiunii politică, că va fi mereu o „bătălie pentru România”. De altfel, el mai precizează că statul român ar avea capacitatea de a „produce energie pentru jumătate din Europa”. „Vrem guvernarea, nu oscioare aruncate”, a scris liderul AUR.

„Eu nu-mi doresc să guvernez nici cu PSD, nici cu PNL, dacă mă întrebați pe mine. Am venit să vă întreb pe voi ce vă zice lumea….

Citeşte mai mult

Comentarii

WORDPRESS: 0
DISQUS: