Gândul a stat de vorba cu „protestatarul în chiloți”, prezent la Davos. Povestește, în exclusivitate, cum a ajuns acolo și ce a văzut. Bădiță aduce și critici delegației României

HomePolitică

Gândul a stat de vorba cu „protestatarul în chiloți”, prezent la Davos. Povestește, în exclusivitate, cum a ajuns acolo și ce a văzut. Bădiță aduce și critici delegației României

Activistul Florin Bădiță a vorbit, în exclusivitate pentru Gândul

Aderarea deplină la Schengen este un proces ireversibil, susține Predoiu
Scholz și Nehammer pun la cale soarta României în Schengen
Ministrul de Interne, Cătălin Predoiu, transmite că vinovații pentru explozia de la Crevedia vor răspunde în fața legii

Activistul Florin Bădiță a vorbit, în exclusivitate pentru Gândul, despre experiența sa la Davos. Acesta nu a făcut parte din delegația oficială, dar s-a arătat dezamăgit de faptul că țara noastră a fost reprezentată, la nivel oficial, de numai cinci persoane. „Este absurd de puțin”, ne-a declarat acesta, în contextul în care nici președintele României, Nicușor Dan, nu a dorit să participe la evenimentul de nivel înalt.

Florin Bădiță, fondatorul organizației Corupția Ucide, a criticat modul în care România a fost reprezentată la Forumul Mondial de la Davos, în plan oficial. Pe lângă absența președintelui Nicușor Dan, delegația țării noastre a inclus doar cinci persoane. „Cinci delegați din cei 3000 este nimic„, a subliniat Bădiță.

„Cinci delegați din cei 3000 oficiali e nimic. Mi se pare absurd de puțin . Ar trebui să avem mai mulți, din mai…

Citeşte mai mult

Comentarii

WORDPRESS: 0
DISQUS: