jucătorul grevistul de la Dinamo a plecat

HomeSport

jucătorul grevistul de la Dinamo a plecat

Marius Tomozei (32 de ani), jucătorul exclus de Ovidiu Burcă din lot în această iarnă, s-a despărțit de Dinamo. Ovidiu B

Darius Olaru, prima reacție despre transferul de la FCSB. Anunțul mijlocașului e cât se poate de clar
Jumătate din banii pe Florinel Coman îi primește Gigi Becali de la LPF
Mihai Stoica îl distruge pe George Pușcaș după egalul României

Marius Tomozei (32 de ani), jucătorul exclus de Ovidiu Burcă din lot în această iarnă, s-a despărțit de Dinamo.

Ovidiu Burcă n-a iertat: Marius Tomozei a plecat de la Dinamo

Antrenorul lui Dinamo, Ovidiu Burcă, a ales să îl excludă pe Marius Tomozei din lotul primei echipe în iarnă, fiind considerat printre „capii” grevei de la acea vreme.

Pe vremea când pachetul majoritar de acțiuni se afla încă în posesia lui Dorin Șerdean, jucătorii aveau două luni întârziere la salarii și au refuzat să se antreneze. Atunci, Ovidiu Burcă a susținut o conferință de presă memorabilă în care și-a acuzat elevii că nu au avut încredere în promisiunile sale. Mai mult, nu mai puțin de cinci fotbaliști au fost, atunci, dați afară.

Alin Dudea, Ştefan Fara, Vasile Buhăescu şi Bogdan Gavrilă și-au reziliat contractele cu formația din Șos. Ștefan cel Mare, cărora li se adaugă Marius Tomozei, care a dorit să își ducă la…

Citeşte mai mult

Comentarii

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0