Președintel
Președintele ucrainean Volodimir Zelenski a postat un mesaj de susținere pentru Keir Starmer după ce acesta și-a anunțat demisia din fruntea Partidului Laburist și din funcția de premier al Marii Britanii.
Zelenski către Keir Starmer: „Îți mulțumesc pentru toată cooperarea noastră”
Pe platforma X, președintele Volodimir Zelenski i-a mulțumit lui Keir Starmer pentru sprijinul acordat Ucrainei în toată această perioadă.
Liderul de la Kiev și-a exprimat recunoștința pentru cooperare, pentru sprijinul Ucrainei și pentru deciziile comune care au consolidat apărarea țării.
„Keir, îți mulțumesc pentru toată cooperarea noastră, pentru sprijinul tău și pentru deciziile comune care au contribuit la consolidarea Europei noastre și a protejării vieții.
Regatul Unit a fost, este și va rămâne printre liderii…


Comentarii