(VIDEO) Imagini de arhivă cu Ilie Bolojan când „aprindea lumina” alianței cu PSD. Cum le mulțumea votanților USL

HomePolitică

(VIDEO) Imagini de arhivă cu Ilie Bolojan când „aprindea lumina” alianței cu PSD. Cum le mulțumea votanților USL

În 2008, Ilie Bolojan a fost ales primar al municipiului Oradea c

Zelenski pune pentru a doua oară piciorul în Congresul american. El încearcă să convingă SUA pentru a oferi un ajutor de 24 de miliarde $
Pilonul 2 de pensii rămâne neatins. Ce spun miniștrii lui Marcel Ciolacu despre amendamentul care a creat discordie în coaliție
Dosarul pentru „coruperea alegătorilor” de către AUR a fost trimis la Parchetul General / George Simion: „La Ialomița se coace ceva”

În 2008, Ilie Bolojan a fost ales primar al municipiului Oradea cu 50,37% din voturi, când a candidat din partea PNL, devenind primul primar al orașului ales încă din primul tur, după 1989. El a candidat și la alegerile locale din 2012 și 2016, pe care le-a câștigat cu 66,08%, respectiv 70,95% din voturi. Gândul publică imagini de arhivă cu actualul premier interimar al României, la alegerile din 2012, când a candidat din partea USL, în momentul când le mulțumea votanților. Practic, atunci „aprindea lumina” alianței cu PSD.

„În calitate de candidat al USL-ului la Primăria Municipiului Oradea aș vrea să mulțumesc tuturor orădenilor care…

Citeşte mai mult

Comentarii

WORDPRESS: 0
DISQUS: