Gest uimitor făcut de Paula Badosa în momentul în care s-a întâlnit cu Simona Halep la fileu

HomeSport

Gest uimitor făcut de Paula Badosa în momentul în care s-a întâlnit cu Simona Halep la fileu

Paula Badosa (Spania, 80 WTA) a făcut un gest superb de fair-play la finalul meciului cu Simona Halep (România), din primul tur al turneului

„E singura mea plăcere lumească”
Spania U21 a demolat-o pe Ucraina și s-a calificat în finala EURO
Legendarul Gianfranco Zola îl vede pe Cristi Chivu demn să fie numit „Omul anului” în Italia

Paula Badosa (Spania, 80 WTA) a făcut un gest superb de fair-play la finalul meciului cu Simona Halep (România), din primul tur al turneului WTA 1000 de la Miami Open.

Paula Badosa a învins-o pe Simona Halep, marți seară, la primul turneu disputat de Halep după 18 luni de pauză! Iberica a făcut un gest frumos la final, consolând-o pe sportiva noastră.

De partea cealaltă, Halep i-a zâmbit adversarei, recunoscând faptul că Badosa a fost mai puternică. Lipsa meciurilor a contat enorm pentru Simona, care a primit și îngrijiri medicale în actul al doilea.

Gest uimitor făcut de Paula Badosa în momentul în care s-a întâlnit cu Simona Halep la fileu, după meciul de la Miami Open! Ambele jucătoare au dat dovadă de fair-play

Simona Halep și Paula Badosa au oferit imagini superbe la finalul meciului de la Miami, în momentul în care…

Citeşte mai mult

Comentarii

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0