Klaus Iohannis, denunțat la Parchet pentru abuz în serviciu, deturnare de fonduri, delapidare și uzurpare a funcției

HomePolitică

Klaus Iohannis, denunțat la Parchet pentru abuz în serviciu, deturnare de fonduri, delapidare și uzurpare a funcției

Parlamentarii AUR au depus un denunț la Parchetul General împotriva președintelui României, Klaus Iohannis. Motivul îl reprezintă recentele viz

Nicolae Ciucă explică ce a vrut să spună șeful Armatei / „Suntem, totuși, o țară la granița unui conflict. Nu putem să stăm nepăsători”
Marcel Ciolacu, primele decizii luate în calitate de premier
Marcel Ciolacu ține bani în mașină, nu în sacoul făcător de bani. Ce spune premierul despre limitarea plaților cash

Parlamentarii AUR au depus un denunț la Parchetul General împotriva președintelui României, Klaus Iohannis. Motivul îl reprezintă recentele vizite externe efectuate de președintele României pentru care „domnul Klaus Werner Iohannis, consilierul prezidențial George Vladimir Duhan și a toate persoanele cu atribuții de serviciu în legătură cu situația sesizată s-ar face vinovați de săvârșirii infracțiunilor de abuz în serviciu, deturnare de fonduri, delapidare și uzurparea funcției”. 

Purtătorul de cuvânt al AUR Dan Tănasă a spus că „trebuie să vedem care au fost justificările pentru care aproape toate cursele care au escală la Sibiu”.

Nouă ni se spune că sumele exorbitante de bani, milioanele de euro cheltuite de președintele Klaus Iohannis pentru deplasări în străinătate, pentru domnia sa, pentru soția dânsului și pentru doi-trei oameni din jurul domniei sale, trebuie să vedem în ce măsură au existat cereri de oferte, în…

Citeşte mai mult

Comentarii

WORDPRESS: 0
DISQUS: 1